Рижский информационный портал infoportal.lv
      
infoportal.lv
 
 

Translate

 

Статистика

Top.LV
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
 
 
 
[ · Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Рижский форум. Rīgas forums » Rīgas forums » События в мире » Латвийские военные в зарубежных миссиях » Latvijas karavīri Afganistānā. Resolute Support. Operācija,
Latvijas karavīri Afganistānā. Resolute Support. Operācija,
VsetransportDatums: Svētdiena, 05.09.2021, 18:33 | Ziņojums # 1
Ģenerālmajors
Grupa: Администраторы
Ziņojumu skaits: 364
Statuss: Offline


Foto: Latvijas karavīri Afganistānā/plt. Jāņa Freimaņa personiskais arhīvsKanāla "Latvijas armija" saturu ar logotipu "Sargs.lv" interneta vietnēs ārpus "YouTube" atļauts IZPLATĪT TIKAI IEGULDOT vai KOPĪGOJOT, izmantojot norādīto saiti. Lejuplādēšana ievietošanai citās interneta vietnēs ir aizliegta.

Afganistānā joprojām ir nemierīgi. Ik dienu bruņotās sadursmēs kādu nogalina. Karš turpinās. Afgāņi cīnās paši ar sevi — pa laikam finansiāla izdevīguma vārdā pārejot pretinieka pusē — te prezidenta, te talibu, te nemiernieku. Katra puse apgalvo, ka viņu rīcību virza ideja par labāku Afganistānu, mieru un pareizo reliģisko pārliecību. Bet aiz tā slēpjas nemitīga ietekmes un varas pārdalīšana. NATO vadītie spēki kopš 2015.gada sākuma karadarbībā vairs tieši neiesaistās.

Šī ir pirmā starptautiskā operācija, kuras mērķis ir atbalstīt Afganistānas spēku struktūras, piedāvājot zināšanas un padomu, bet nesniedzot militāro palīdzību. Pašreiz Afganistānā ir ap 12 000 NATO vadīto karavīru. Afganistānas iedzīvotāju skaits lēšams 30 miljonos.

NATO vadīto spēku karavīri atrodas piecās bāzes nometnēs — galvenā no tām ir Kabulā. Pārējās četros pretējos Afganistānas punktos — Mazarišarīfā, Herātā, Kandahārā un Lagmānā. Operācijas nosaukums «Resolute Support» liecina par vēlmi sniegt mērķtiecīgu atbalstu. Latvijas kontingents Afganistānā koncentrēts valsts ziemeļu daļā — divi karavīri dien Kabulā un tās apkārtnē, kamēr divdesmit vienam — dienesta vieta ir Marmalas bāze, Mazaršarīfas pilsētas tuvumā. Afganistānas Ziemeļu pavēlniecības 209. korpuss, ar kuru sadarbojas Marmalas bāzes karavīri, ir trīs reizes lielāks par visu Latvijas armiju.

NBS sociālo mediju tīkls „Latvijas armija":
- „Twitter" īssaziņas profils - http://twitter.com/Latvijas_armija
- „Facebook" mājaslapa - http://www.facebook.com/Latvijasarmija
Pievienotie faili: 2871284.jpg(63.4 Kb)


Ирландия-Франция-Бельгия-Нидерланды-Германия-Польша-Литва-Латвия
 
Рижский форум. Rīgas forums » Rīgas forums » События в мире » Латвийские военные в зарубежных миссиях » Latvijas karavīri Afganistānā. Resolute Support. Operācija,
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

 
 
 
 

 
 
 

Самые популярные публикации, кликай!

Главная страница

Интересное в ОК

Интересное в Facebook

Интересное ВКонтакте

Интересное в Twitter

Интересное в Pinterest

Интересное в Youtube

Интересное в Draugiem

Интересное в Telegram


Кинозал сайта infoportal.lv
 
Copyright infoportal.lv © 2021 | Яндекс.Метрика