Galvenās priekšrocības | LAIBA - Gudrā māja

Komforts

Gudrās mājas sistēma, līdz ar signalizācijas ieslēgšanu, atslēdz nevajadzīgās iekārtas, rozetes un apgaismojumu. Tiek aiztaisītas arī žalūzijas. Tas nozīmē, ka saimniekam, pirmkārt, vairs nav jāuztraucas par to vai atstāts ieslēgts gludeklis, plīts vai jebkurš cits objekts, kurš, novārtā atstāts, var izraisīt postījumus un, otrkārt, nav lieki jātērē laiks pirms došanās prom, jo māja visu izdara pati. Atgriežoties mājās, visas vēlamās iekārtas ieslēdzas automātiski un nav lieki jātērē laiks, lai katru no tām individuāli ieslēgtu. Ir arī uzstādāmi dažādi režīmi priekš dažādām situācijām, piemēram, nakts režīms, kur, līdzīgi kā prom esot, tiek atslēgtas dažādas nevajadzīgas iekārtas un apgaismojums.

Energotaupība

energotaupibaGudrās mājas ir īpaši energotaupīgas, jo, mājai esot tukšai, apkure pārslēdzas energotaupības režīmā un kondicionieri tiek izslēgti. Tiek taupīts arī uz elektroiekārtām, kuras, kad mājā neviena nav, tiek pilnībā atslēgtas. Arī atrodoties mājā, telpās, kuras netiek ilglaicīgi lietotas, apkure pāriet energotaupības režīmā un ierīces atslēdzas. Ilgtermiņā gudrā māja viennozīmīgi atmaksājas, taču tas, cik ātri, atkarīgs no tā, cik bieži māja ir tukša, jo tie ir laika posmi, kuros tiek taupīts visvairāk, salīdzinot ar klasiskajām elektrosistēmas mājām.

Drošība

drosibaGudrās mājas ir īpaši drošas, jo tās ir iespējams vadīt no jebkurienes. Pirmkārt, mājai ir drošības sistēma, kas, saimniekiem esot prom, ik pa laikam ieslēdz gaismas dažādās telpās, radot iespaidu, ka tajā vienmēr kāds atrodas. Otrkārt, ja nejūtaties drošs par to, kas notiek Jūsu mājā, varat vienmēr ar interneta palīdzību pieslēgties mājas novērošanas sistēmai. Treškārt, gudrajām mājām var uzstādīt perimetra drošības sistēmu, kura uztver zagli jau tam ienākot teritorijā, nevis tikai tad, kad tas fiziski ielauzies mājā. Šī sistēma, gan jums, gan apsardzei ļauj reaģēt maksimāli ātri. Visu šo sistēmu kopums, padara gudro māju par vispraktiskāko un drošāko izvēles risinājumu.